1.Problemy skórne.
Spowalnia starzenie się skóry – wodór cząsteczkowy jest uważany za nowy przeciwutleniacz do zwalczania uszkodzeń oksydacyjnych w skórze i promowania młodego wyglądu. Japońscy badani wykazali znaczną poprawę zmarszczek szyi po kąpieli w HH O przez 90 dni.
2. Cukrzyca
Może pomóc w zapobieganiu cukrzycy – w badaniu z 2011 r. Naukowcy przetestowali wpływ picia wody bogatej w wodór u 30 pacjentów z cukrzycą typu 2. Pacjenci pili 4 szklanki wody wodorowej każdego dnia przez osiem tygodni. Stan pacjentów ogólnie poprawił się i kilku nie wykazało żadnych objawów choroby.
3. Nowotwór
Walczy z nowotworami. Nowotworoy to – podwyższone wskaźniki reaktywnych form tlenu (ROS), zwanych stresem oksydacyjnym, zostały wykryte w prawie wszystkich nowotworach, gdzie gdzie wodór  hamuje wiele aspektów rozwoju i postępu nowotworu. Cząsteczkowy wodór ma tendencję do usuwania stresu oksydacyjnego leżącego u podstaw wzrostu guza.
4. Zwalcza choroby autoimmunologiczne
Ze względu na jego zdolność do zmniejszania nadmiernej ilości wolnych rodników, wodór może pomóc walczyć z toczniem (SLE) i innymi chorobami autoimmunologicznymi.
5. Reumatoidalne zapalenie stawów
Zmniejsza ból związany z reumatoidalnym zapaleniem stawów – Reumatoidalne zapalenie stawów jest przewlekłą chorobą zapalną charakteryzującą się zniszczeniem kości i chrząstki. Japońskie badanie dowiodło, że „Picie wody zawierającej duże stężenie wodoru cząsteczkowego zmniejsza stres oksydacyjny i aktywność choroby u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów”.