Korzyści

Sprawdź na co pomaga terapia wodorem

Cera , Skóra, zmarszczki

Kiedy się starzejemy, ciało stopniowo ulega dysfunkcji, a skóra jako pierwsza pokazuje, że człowiek się starzeje. Powstają zmarszczki. Udowodniono, że woda bogata w wodór zmniejsza u ludzi już powstałe zmarszczki zapobiegając obumarciu komórek i uszkodzeniom DNA.
Terapia wodorem przywraca nawilżenie skóry, łagodzi stany zapalne i trądzikowe, reguluje wydzielanie sebum. Oczyszcza skórę na poziomie komórkowym, przywraca naturalny blask i likwiduje cienie pod oczami.

Łuszczyca, zmiany skórne
Pomaga w łuszczycy złagodzić stany zapalne, u 75% badanych pacjentów zauważono znaczną poprawę- zmniejszenie zaczerwienienia i świądu, a również całkowite wyleczenie z choroby.
Szybkie gojenie się ran
Zauważono szybkie gojenie się ran po operacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych. A regeneracja i zabliźnianie się ran jest przyspieszona przy zastosowaniu terapii wodorowej.
Nowotwory
Hamuje rozwój i postęp nowotworu, a nawet pomaga pozbyć się komórek rakowych. Wodór ma właściwości przeciwnowotworowe. Uważa się, że jest to spowodowane jego działaniem przeciwutleniającym, co oznacza, że wolne rodniki są neutralizowane. Uważa się, że te wolne rodniki tlenowe są przyczyną chorób organizmu między innymi raka.
Choroba Parkinsona
Badania udowodniły, że wodór ma działanie ochronne przed chorobami, takimi jak choroba Parkinsona.

Niedawno przeprowadzono pilotażowe badanie kliniczne mające na celu zbadanie wpływu inhalacji i picia wody wodorowej na postęp choroby Parkinsona u japońskich pacjentów. Badania wykazało, że terapia wodorem pomogła zahamować postęp choroby.

Alzheimer

Wodór chroni także komórki przed apoptozą lub obumieraniem komórki poprzez regulację genów. Efekt ten jest ważny w chorobach takich jak choroba Alzheimera, gdzie stwierdza się zwyrodnienie i utratę neuronów. Badania na modelach zwierzęcych wykazały, że wodór jest w stanie chronić te komórki i utrzymywać funkcje poznawcze.

Cukrzyca

Stosowanie terapii wodorowej pozwala obniżyć poziom glukozy i trójglicerydów w osoczu, a długotrwałe stosowanie może nawet prowadzić do zmniejszenia ilości tłuszczu i otyłości. Woda bogata w wodór normalizuje doustną tolerancję glukozy i odgrywa korzystną rolę w zwiększaniu wrażliwości na insulinę.

Wątroba

Odkryli, że wodór wzmaga wydzielanie hormonu wątrobowego zwanego czynnikiem wzrostu fibroblastów 21 (FGF21) na poziomie genetycznym. Hormon ten może wpływać na dostarczanie kwasów tłuszczowych, a także wydatek glukozy. Wodór stymulował również metabolizm energetyczny. Badanie sugeruje potencjalne korzyści płynące z wodoru w poprawie otyłości, cukrzycy i zespołu metabolicznego.

Wodór był również w stanie chronić komórki wątroby przed uszkodzeniami spowodowanymi żółtaczką obturacyjną.

W przeszczepie wątroby kluczowe znaczenie dla przyjęcia się przeszczepu ma niedokrwienie i uszkodzenie reperfuzyjne. Powstają cytotoksyczne wolne rodniki tlenowe. Ich działanie można zneutralizować poprzez przeciwutleniające właściwości wodoru. Chroni komórki przed uszkodzeniem reperfuzyjnym. Stwierdzono to w badaniu na świniach

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

podawanie wodoru było w stanie zmniejszyć wrzody poprzez zapobieganie uszkodzeniom komórek błony śluzowej poprzez działanie cytoochronne.

Miażdżyca

Wodór ma również pozytywny wpływ na miażdżycę, biorąc pod uwagę, że udar może osłabić człowieka i sprawić, że zostanie on przykuty do łóżka, co może znacznie obniżyć jakość życia.
Wodór ma możliwość również tłumić przewlekłe choroby zapalne. Są one widoczne u osób starszych, prowadząc do niepełnosprawności i przewlekłego bólu.

Zwyrodnieniowa stawów, Reumatoidalne zapalenie stawów

Ciągły ból może przygnębiać człowieka i niekorzystnie wpływać na jego zdrowie. Choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów to niektóre z chorób, w przypadku których podawanie wodoru niemalże natychmiastowo widać poprawę.

Kręgosłup
regeneruje tkankę łączną, dzięki terapii wodorem pacjent 65+ uniknął operacji kręgosłupa
Serce i układ krążenia

Wodór rozrzedza krew w żyłach, dlatego przepływ krwi jest płynny, a serce łatwiej pompuje krew. Reguluje ciśnienie krwi. Redukuje mediatory zapalne po operacji bajpasu. Pomaga w chorobie migotania przedsionków.

Oczy
Reguluje ciśnienie krwi w oku, poprawia wzrok
Obniża stres i poprawia jakość snu

zauważono podczas stosowania terapii wodorem stajemy się spokojniejsi

Uszy
zauważono poprawę słuchu, zanikają szumy w uszach
Wodór działa Przeciwbólowo

Przeciwutleniające właściwości wodoru mogą być stosowane jako środek przeciwbólowy.Wodór łagodzi ból neuropatyczny spowodowany uszkodzeniem nerwów, który jest trudny do leczenia.

Sport
Terapia wodorem przed treningiem zwiększa wydajność organizmu o 30 %, po treningu przyspiesza regenerację, niweluje zakwasy